Co możemy ciekawego znaleźć w książce Charlotte Link pt. “Niespokojne niebo”?

Niespokojne niebo” Charlotte Link to prawdopodobnie trzecia i ostatnia odsłona tej historycznej opowieści o rodzinie. Jeśli nie czytaliśmy poprzednich tomów (“Czas burzy” i “Dziki łubin”), te uwagi mogą być pomocne, aby zainteresować się to całą opowieścią.

Czy to Felicja – postać kluczowa?

Czytelnicy odnoszą wrażenie, że Felicja to wspaniała osoba, która wywiera zbyt dużą presję na swoje potomstwo. Członkowie rodziny nie rozumieją ubóstwa, ale sytuacja polityczna nie jest idealna, ale o wiele bardziej umiarkowana niż była przez dziesięciolecia. Ale życie jej się bardzo komplikuje. Jak mówi Felicja, decyzje każdego człowieka są wypełnione strachem.

Co znajdziemy w tym tomie?

Historia w pierwszym tomie rozpoczyna się przed I konfliktem światowym. Felicja była wtedy nastolatką. W kolejnych rozdziałach poznajemy losy dziewczyny, jej rodziny, a także przyjaciół. Odbywa się to w kontekście skomplikowanych wydarzeń historycznych. Autor wyjaśnia, że publiczność jest zafascynowana, a nie znudzona. W tym przypadku był to czas i ogromna energia, aby zejść z głównej sceny i przekazać pałeczkę młodszemu pokoleniu, na co Felicja się decyduje.

Kim jest wnuczka Aleksandra?

Felicja powoli wycofuje się i przygotowuje miejsce dla swojej wnuczki Aleksandry. Autorka teraz dostarcza szczegółów o Aleksandrze, a Link stopniowo zmniejsza swoją rolę w rodzinnym interesie. Kobieta, która nie jest pewna, czego chce. W ciągu swojego życia dokonała kilku złych wyborów, które położyły się cieniem na jej obecnym losie. Zaangażowała się w niepotrzebny związek. Ten rachunek może wydawać się trochę jak zamknięcie w złotej klatce. Czy dziewczyna odważy się zaryzykować? Czy musi podejmować własne decyzje? Czy też następczyni babci może ją wyprzedzić?

Dlaczego warto przeczytać tę niesamowitą historię?

Wiele osób zazwyczaj nie uważa, że takie historie przykuwają naszą uwagę. Ale “Niespokojne niebo” jest na tym tle wyjątkowa. Podejście do pierwszego tomu było bardzo łatwe, ale zaczęliśmy sobie uświadamiać, czym to jest dla nas wszystkich. Charlotte Link wykonuje świetną robotę, wyjaśniając specyficzne relacje między poszczególnymi postaciami i wszystkimi kolejnymi elementami. To świetna okazja, by spojrzeć na wydarzenia historyczne z innej perspektywy. Mimo tej perspektywy, chyba nikt nie będzie się tu nudził i na pewno nie pożałujemy, że poświęciliśmy wystarczająco dużo czasu na tego typu lekturę.